Profil

Golachowska
dr n.med. Magdalena Golachowska
Doradca żywieniowy
Specjalista chorób metabolicznych

 

Jest absolwentką biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego w specjalności biochemia medyczna. Tytuł doktora nauk medycznych zdobyła w holenderskim Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Groningen badając zaburzenia metabolizmu i wchłaniania u noworodków (Rozprawa doktorska:  ?Microvillus Insclusion Disease ? lessons about the apical plasma membrane.?).

Obecnie pełni funkcję prorektora ds nauki i rozwoju oraz wykładowcy w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Prowadzi wykłady z dziedziny dietetyki także na Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu i Katowicach.

Jako doradca żywieniowy udziela porad dietetycznych w Instytucie Psychodietetyki, Centrum Medycznym CoraMed we Wrocławiu oraz w NZOZ ?Twój Lekarz? w Bielanach Wrocławskich. Współpracuje z organizacją Kobiety na Medal ? bieganie dla kobiet, Fundacją Art of Living ? Sztuka Oddechu, firmą WorkMed ? Programy prozdrowotne dla firm, szwajcarską firmą NSA-Juice PLUS, Fundacją dla Kobiet Dobra Dusza, Polskim Stowarzyszeniem Chorych na Hashimoto.

Założyciel Poradni Dietetycznej ?NUTRIMA?.

Jest redaktorem zarządzającym w międzynarodowym wydawnictwie naukowym De Gruyter Open w dziale książek naukowych z dziedziny nauk o żywności, rolnictwa, leśnictwa i weterynarii.

Specjalizuje się w doradztwie żywieniowym dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, osób aktywnych fizycznie, a także pacjentów z nietolerancjami pokarmowymi, schorzeniami hormonalnymi i metabolicznymi. Prowadzi szkolenia dla profesjonalistów, a także wykłady popularnonaukowe dotyczące prawidłowego odżywiania i prozdrowotnego stylu życia w ujęciu holistycznym.

 

?Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.? Hipokrates

To motto powinno przewodzić nie tylko ekspertom zajmującym się zdrowiem, ale każdemu człowiekowi. Uważam, że najważniejszym celem jest zrozumienie zasad jakie rządzą naszym organizmem ? umiejętność interpretacji podstawowych sygnałów pochodzących z ciała pozwoli każdemu zaspokoić prawdziwe jego potrzeby. Natomiast wiedza dotycząca wpływu spożywania różnych produktów na metabolizm pomoże przywrócić równowagę, załagodzić wiele objawów oraz utrzymać zdrowie i dobre samopoczucie na długie lata.

Magdalena Golachowska

 

Członkostwo:

Polskie Towarzystwo Dietetyki

Towarzystwo Psychodietetyki

Polskie Towarzystwo Technologów Żywności

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej

Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hashimoto

 

Certyfikaty:

Dyplom doktorski:

Dyplom Dr

Praca doktorska:  „Microvillus Inclusion Disease. Lessons about the apical plasma membrane.”